Kamieninių ląstelių ir regeneracinės medicinos inovacijų klasteris

asd.png

Sektorius:

Sveikatinimo, medicinos

Klasterio koordinatorius:

UAB "Kamieninių ląstelių tyrimų centras"

Klasterio įkūrimo metai:

2011 m.

 

Trumpas klasterio veiklos aprašymas:

Vienuolika įmonių, kurių specializacija apima klinikinių tyrimų ir pacientų duomenų valdymo, bioprocesų inžinerijos, GGP produkcijos sritis bei kamieninių ląstelių tyrimus, įkūrė bendrą klasterį, kuris veikia pažangių atradimų ir taikomųjų strategijų, susijusių su kamieninių ląstelių mokslo vystymu, skatinimu Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Mūsų tikslas yra spartinti kamieninių ląstelių tyrimų vystymą ir pritaikyti ląsteles saugiai ir efektyviai terapijai. Papildomas mūsų klasterio tikslas – šviesti žmones, besidominčius kamieninių ląstelių terapija, arba susidomėjusius galimybe užsiregistruoti klinikiniuose tyrimuose jų bandymams.

Lietuvos kamieninių ląstelių klasteryje dalyvaujantys partneriai yra ypač atsidavę kamieninių ląstelių tyrimams ir regeneracinės medicinos pažangai. Biotechnologijų kompanija UAB „Biotechpharma“, kartu su savo tarptautiniais partneriais ir globaliais ryšiais, suteikia kvalifikuotą personalą, „know-how, bei GGP sąlygas atitinkančią biosintezės infrastruktūrą – platformą. Ligoninės ir klinikos, dalyvaujančios Klasteryje, suteikia paslaugų spektrą viso klinikinio tyrimo ciklo metu: nuo atradimo iki klinikinių ir taikomųjų tyrimų; tvarius biologinių mėginių išteklius, lankstų klinikinių duomenų valdymą ir aukštus etinius standartus. Visas procesas yra koordinuojamas UAB „Kamieninių ląstelių tyrimų centro“, kuris suteikia visiškai integruotą infrastruktūrą, skirtą kamieninių ląstelių mėginių rinkimui, apdorojimui, kamieninių ląstelių laikymui ir kamieninių ląstelių terapijos klinikiniams bandymams.

  

Klasterio nariai/įmonės pavadinimas:

·            VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

·            Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Inovatyvios medicinos centras

·            UAB „Northway medicinos centrai“

·            UAB „Northway turto valdymas“

·            UAB „Pašilaičių šeimos medicinos centras”

·            Lietuvos ir Vokietijos UAB „Lirema“

·            UAB Biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“

·            UAB PRIVATUS MEDICINOS CENTRAS „KARDIVITA“

·            UAB „Biotechnologijų parkas“

·            UAB „Biosantara“

 

 

Sėkmės istorijos

 Šiais metais kovo 20-23 Maskvoje vyko Tarptautinė turizmo paroda MITT 2013. Šioje parodoje didelis dėmėsis buvo skirtas Medicinos turizmo populiarinimui. Joje dalyvavo vokiečiai, šveicarai, suomiai, bulgarai, slovėnai, čekai, italai, mūsų kaimynai lenkai, nuolatiniai dalyviai Izraelio medicinos įstaigos. Šios šalys jau senai...

Naujienlaiškio prenumerata