Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris

LITEK-11.jpg

Sektorius:

Lazerių ir jų komponentų

Klasterio koordinatorius:

VšĮ "Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas"

Klasterio įkūrimo metai:

2011 m.

 

Trumpas klasterio veiklos aprašymas:

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK pradžią galima įžvelgti keliolika metų atgal, kai lazerinių sistemų gamintojai bendradarbiaudami su mokslo instutucijomis pradėjo kurti unikalius produktus. Šiandieną klasteris LITEK – struktūra, jungianti keturiolika įmonių ir organizacijų, veikiančių lazerinių ir su jomis susijusio inžinerinių technologijų srityje ir vykdani bendrus projektus.

LITEK misija – akyvus, dinamiškas ir produktyvus bendradarbiavimas MTTP srityje tarp įmonių, mokslinių tyrimų įstaigų ir aukštųjų mokyklų, kitų nacionalinių ir tarptautinių klasterių, taip pat integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) bei technologijų platformų, skatinantis lazerinių ir inžinerinių technologijų sektoriaus inovatyvumą,  naujausių mokslo bei technologinių žinių perdavimą iš akademinio lygmens verslui, sektoriaus produktyvumo ir konkurencingumo kėlimą.


LITEK tikslas –
sukurti dinamišką veiklos centrą, kuriame būtų visiškai integruota tyrėjų, tiekėjų, gamintojų ir pardavėjų tiekimo grandinė ir kuris didintų lazerinių ir su jomis susijusio inžinerinių technologijų sektoriaus tarptautinį konkurencingumą bei atskirų narių žinias ir materialinę gerovę.

 

Klasterio nariai/įmonės pavadinimas:

·            UAB „Arginta”

·            UAB „Eksma“

·            UAB „Elas“

·            UAB „Ekspla“

·            Fizinių ir technologijos mokslų centras

·            Viešoji įstaiga „Intechcentras“

·            UAB „Optida“

·            UAB „Optolita“

·            UAB „Optonas“

·            UAB „Progresyvūs verslo sprendimai“

·            AmpLight KG

·            TOPAG Lasertechnik GmbH

·            UAB „Teravil“

·            UAB „3D prototipai“

·            UAB „Ekstremalė“

Sėkmės istorijos

 Šiais metais kovo 20-23 Maskvoje vyko Tarptautinė turizmo paroda MITT 2013. Šioje parodoje didelis dėmėsis buvo skirtas Medicinos turizmo populiarinimui. Joje dalyvavo vokiečiai, šveicarai, suomiai, bulgarai, slovėnai, čekai, italai, mūsų kaimynai lenkai, nuolatiniai dalyviai Izraelio medicinos įstaigos. Šios šalys jau senai...

Naujienlaiškio prenumerata