Maisto (vaisių ir daržovių) klasteris

klaster lt logo.jpg

Sektorius:

Ekologija, maistas

Klasterio koordnatorius:

UAB "Paslaugos žemdirbiams"

Klasterio įkūrimo metai:

2012 m.

 

Trumpas klasterio veiklos aprašymas:

Šiuolaikinėje visuomenėje vis aktulesni sveikos gyvensenos bei sveiko ir saugaus maisto klausimai. Sveiko ir funkcionalaus maisto paklausa ir poreikis paskatino susiburti 5 maisto perdirbimo įmones ir vieną mokslo įstaigą į Maisto (vaisių ir daržovių) klasterį. Šiuo metu mūsų klasteris dalyvauja projekte Maisto (vaisių ir daržovių) klasterio MTTP infrastruktūros plėtra ir ruošiasi įsigyti įrangą moksliniams tyrimams. Su šia įranga ruošiamės atlikti MTEP tyrimus  nektarų, dehidratuotų specifinės tekstūros vaisių, uogų ir daržovių, sulčių, ekstraktų bei natūralių maistinių dažų srityse.

 

Visus klasterio Partnerius sieja bendri ekonominiai interesai dalyvauti maisto (vaisių ir daržovių) produktų vertės kūrimo grandinėje, vystyti saugaus maisto produktų technologijas, kuriant ir diegiant į gamybą inovatyvius, biologiškai vertingus, nišinius produktus bei funkcionaliojo maisto produktus taip pat beatliekines vaisių, uogų bei daržovių perdirbimo technologijas, išgauti iš šalutinių perdirbimo produktų biologiškai aktyvius komponentus ir tokiu būdu įeiti į naujas rinkas ir padidinti klasterio narių eksporto galimybes.

 

Klasterio nariai/įmonės pavadinimas:

  • UAB „Paslaugos žemdirbiams“
  • UAB „Rūta“
  • UAB „Naujasis Nevėžis“
  • UAB „Vaiskona“
  • ŪKB „Linų agroservisas“
  • LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institutas

Sėkmės istorijos

Birželio mėnesį savo veiklą pradeda informacinių technologijų medicinoje klasteris, kuris siūlys naujus IT sprendimus medicinos sektoriui.

Naujienlaiškio prenumerata