MITA vadovas K.Šetkus: „Sieksime užtikrinti 10 perspektyviausių klasterių brandą ir tarptautiškumą“

Spalio 20 d., 2016
MITA vadovas K.Šetkus: „Sieksime užtikrinti 10 perspektyviausių klasterių brandą ir tarptautiškumą“
Spalio 20 d., ketvirtadienį, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, buvo pasirašytos 10 perspektyviausių Lietuvos klasterių bendradarbiavimo sutartys dėl ekspertinių konsultacinių paslaugų, kurių tikslas – klasterių branda ir tarptautiškumo didinimas. Trišalės sutartys pasirašytos su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra ir Lietuvos inovacijų centru.

Paslaugos apims įvairų konsultacinių paslaugų spektrą: nuo teisinių, finansinių, rinkodaros, strategijos formavimo iki tarptautinės partnerystės klausimų. Konsultacijas klasteriams pagal individualų poreikį teiks patyrę ekspertai, savo sričių profesionalai. Bus organizuojamos konsultacinės sesijos Lietuvoje, vyks klasterių pristatymo renginiai, o taip pat sudaromos galimybės klasteriams vykti į tikslinius tarptautinius renginius ir parodas.

„Konkurso metu atrinkome perspektyviausius klasterius, su kuriais bendradarbiausime, padėsime jiems gilinti kompetenciją, pasinaudoti įvairių MTEPI programų galimybėmis, susirasti tarptautinių partnerių ir tapti brandžiais klasteriais tarptautinėje inovacijų rinkoje. Labai tikimės, kad per keletą metų ne mažiau kaip 6 Lietuvos klasteriai turės tokią tarptautinę bronzinę meistriškumo žymą, kokią turi vienintelis Lietuvoje Sveikatingumo klasteris „iVITA, ir bent vieną sidabrinę žymą“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Trišales bendradarbiavimo sutartis pasirašė 10 klasterių: Sveikatingumo klasteris „iVITA“, Lazerinių ir inžinierinių technologijų klasteris, klasteris SMART Food, Nacionalinis maisto ir ūkio klasteris, Išmaniųjų technologijų klasteris, Lietuvos plastikų klasteris, klasteris „Railway LT“, Biojėgainių vystymo klasteris, Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LAuGEA) ir asociacija „Užupis Creative Cluster“.

Šiuo metu Lietuvoje yra susikūrusių ir veikiančių daugiau nei 50 klasterių. Naujų ES investicijų laikotarpiu siekiama užtikrinti jau įsikūrusių klasterių brandą, skatinti jų konkurencingumą, inovatyvių produktų kūrimą, eksporto plėtrą užsienyje bei įsiliejimą į tarptautinius tinklus.

Tikimasi, kad klasteriai aktyviai dalyvaus įvairių tarptautinių asociacijų, tarptautinių klasterių tinklų veikloje, pasinaudos Baltijos jūros regiono programos „Inovacijų ekspresas“ priemone, naujų ES struktūrinių priemonių kvietimais.

Paslaugos klasteriams bus teikiamos pagal MITA naują iniciatyvą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“. Projektas bus įgyvendinamas trejus metus kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru.

Komentarai

Sėkmės istorijos

Birželio mėnesį savo veiklą pradeda informacinių technologijų medicinoje klasteris, kuris siūlys naujus IT sprendimus medicinos sektoriui.

Naujienlaiškio prenumerata